מטבעות קריפטוגרפיים אנונימיים: ההיסטוריה שלהם בקצרה.

אנונימיות תמיד הייתה מבוקשת בקהילת המטבעות הדיגיטליים. רבים טועים בכך ביטקוין עצמה היא אנונימית מטבעה, כאשר היא למעשה מספקת שם בדוי במקרה הטוב. זה עורר סערה רבה בקהילה, ומפתחים רבים החלו להציע פתרונות משלהם.

הולדת מגמה במטבעות קריפטוגרפיים

לאחר שמטבעות הצפנה החלו לקבל פופולריות נרחבת יותר במהלך 2013, ראינו גם עלייה עצומה במספרם. האמת היא שלא היה כל כך קשה למישהו בעל ידע בסיסי בפיתוח תוכניות ליצור מטבע משלו. בשלב מסוים יכולנו לראות כי כמה או יותר קריפטוקוינים חדשים שוחררו כמעט בכל יום. למרבה המזל זה לא יימשך זמן רב. משקיעים ומשתמשי מטבע החלו לחפש חדשנות, וכי גם מטבעות שהשתמשו במערכות נחקרות לשיפור האנונימיות התחילו לצבור פופולריות.

“פגם” הביטקוין הראשון

אנשים רבים סבורים בטעות כי ביטקוין הוא סוג תשלום אנונימי לחלוטין. אמנם זה לא יכול להיות לגמרי לא בסדר מכיוון שבמובנים רבים ביטקוין מציע אנונימיות טובה יותר מאשר אפשרויות תשלום אחרות הוא אינו אנונימי לחלוטין. מכיוון שכל העסקאות מאוחסנות ונגישות באמצעות הבלוקצ’יין הוצע אפילו במקור הסאטושי נייר לבן הומלץ שמשתמשי הביטקוין ישתמשו בכתובת חדשה לכל עסקה כדי להימנע מקישור העסקאות לבעלים משותף. ולמרות שכתובות IP אינן מאוחסנות בבלוקצ’יין, גאווין אנדרסן ציין פעם את הדברים הבאים:

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
 • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
 • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
 • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
 • Very high liquidity
 • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
 • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
 • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

אלא אם כן אתה נזהר מאוד באופן השימוש שלך בביטקוין (ויש לך את הידע הטכני להשתמש בו עם טכנולוגיות אנונימיות אחרות כמו טור אוֹ i2p), אתה צריך להניח שתוקף עיקש ומוטיבציה יוכל לשייך את כתובת ה- IP שלך לעסקאות הביטקוין שלך. 

בהתחשב בגורמים אלה ורבים אחרים, מפתחים החלו לעבוד על דרך לשיפור האנונימיות של מטבעות קריפטוגרפיים וכן להגדלת הפופולריות של המטבע שלהם, על ידי הפעלת עניין של אנשים באמצעות חדשנות. צפוי שאנשים ישתמשו יותר במטבע דיגיטלי עם צוות פיתוח פעיל ומיומן ולא במשהו ששובט ואינו מציע משהו חדש מלבד חלופות ישנות יותר..

תחילתן של מטבעות דיגיטליים אנונימיים

בתחילת 2014, DarkCoin יהיה המטבע הקריפטוגרפי הראשון שמציע מערכת עסקאות אנונימית מלאה. גם היום Darkcoin נשאר האלטקוין האלמוני הפופולרי ביותר אך הוא לא השחקן היחיד במשחק. זמן מה לפני שחרורו, שחרר סטבלבקוין שירות ערבוב. פרוטוקול שישלב עסקאות יחד במטרה להקשות על מעקב אחר שטף המטבעות ולהקשות על אסוציאציות. הנה רשימה של דוגמאות בולטות אחרות:

 •  ביטקוין, שוחרר במרץ 2014. זה הראשון Cryptonote מטבע מבוסס
 • אנונקוין, העברות מטבעות נעשות באמצעות רשתות כהות רק כדי למנוע מעקב אחר שורש העסקאות
 • זרוקוין, פרויקט שעדיין נמצא בפיתוח במטרה לשפר את חולשות הביטקוין
 • Cloakcoin, שוחרר ביוני 2014 מיושם ומבוזר תכונת אנונימיזציה של p2p באמצעות הרחבות פרוטוקול הוכחה
 • XC, הצפנה מקצה לקצה ועיצוב מרובה נתיבים חסר אמון יחד עם תכונות אחרות שנמצאות עדיין בפיתוח

עתיד המטבעות הדיגיטליים האנונימיים

הדוגמאות שהוזכרו לעיל אולי לא נראות רבות, אך מה שבטוח הוא שהאנונימיות בוודאי סללה את דרכה למערכת האקולוגית של קריפטוגרפים והיא כאן כדי להישאר. הטכנולוגיה להשגת אנונימיות אמיתית עבור המשתמשים במטבעות הצפנה השיגה התקדמות אדירה במהלך השנה. למרות שרוב הטכנולוגיות המשמשות לשיפור האנונימיות עדיין נמצאות בפיתוח עם Bytecoin והיותם האלטקוין היחיד מהדוגמאות שלעיל המציע מוצר מוגמר ועדיין מחזיק צוות פיתוח פעיל; עדיין נעשים מאמצים לסיים גם את הפרויקטים האחרים. DarkCoin הודיעה על כך דרקסנד+ מגיע בסוף יולי / תחילת אוגוסט 2014 כדי להפוך אותו גם למוצר מוגמר. הצדדים האחרים עובדים על סיום הפרויקטים שלהם ומוציאים גם את התוצאה הסופית. אנונקוין, זרוקוין וקלואקוין הודיעו כי תכונות חדשות ישוחררו בהמשך השנה. XC פועל באופן מלא אך רבים מתכונותיו עדיין בפיתוח, התוכניות העתידיות של המטבע נראות מבטיחות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map