הסכנות שבביטקוין

הביטקוין היכה גלים בשוק מאוחר. המטבע הדיגיטלי כולו קרא תיגר על יסודות המערכת הפיננסית בעולם והעלה את השאלה: האם יכול להיות שקיים מטבע שאינו מגובה על ידי מתכות יקרות או ממשלות לאומיות? בעוד המטבע עדיין בחיתוליו, הוא שומר על הפוטנציאל להמשיך ולצמוח ולהתפתח. ובכל זאת, משקיעים וכורים פוטנציאליים צריכים להיות מודעים לכך שיש סיכון גבוה במטבע.

הדבר הראשון שעליך להבין הוא שביטקוין אינו מגובה בשום ממשלה, אוצר או מסלקה מרכזית. ערכו אינו נובע מזהב או מכל מתכת יקרה אחרת. לאורך ההיסטוריה ועד 1971 רוב המטבעות הלאומיים היו מגובים על ידי זהב או סחורה אחרת. אולם לאחר סיום הסכם ברטון-וודס, מרבית המטבעות הורשו לצוף בשוק החופשי, כאשר הקונים והמוכרים קבעו את ערך המטבע בפועל. המטבעות הלאומיים מגובים באמונה המלאה של ממשלותיהם הלאומיות, ולעתים קרובות משמשים כמעין משאל עם על מדינה נתונה ובריאותה הפיסקלית. לדוגמא, מדינה תוססת כלכלית עם מדיניות תקציבית נכונה נהנית בדרך כלל ממטבע בעל ערך רב.

ביטקוין אינו מגובה באיש מלבד אמונת הקונים והמוכרים בשוק. אין בנק מרכזי לפקח ולהתאים את התפתחויות המטבע ואין סמכות מובילה לפקח על התפתחות המטבע והתפתחותו. במובן מסוים, ביטקוין מפיק את ערכם מעלויות העבודה והחשמל. על מנת ליצור ביטקוין, “כורה” חייב להשתמש בחומרת מחשב מתקדמת כדי לפתור משוואות מורכבות. לאחר השלמת המשוואה מיוצרים ביטקוין חדש. זה יוצר מעין ערך מובנה בביטקוין.

ובכל זאת, רק מספר קטן של עסקים (בזמן כתיבת מאמר זה כ 1000) מקבלים ביטקוין כתשלום. ישנן מספר רב של חילופי ביטקוין המאפשרים למשתמשים להחליף מטבעות בכסף. בגדול הבורסות הללו הוכיחו כין יציבות וביטקוין היה נזיל במידה רבה, כלומר תוכלו להמיר אותם במזומן. בימים האחרונים נראה שערם של ביטקוין מתנודד בפראות, אולם עולה ליותר מ -250 דולר לפני שצנח חזרה מתחת ל -100 דולר. תחת נדנדות פרועות אלה נאלצו לסגור כמה חילופי דברים.

אם כל בורסות הביטקוין היו נסגרות והמטבע יהפוך לנזיל, כל המשקיעים שנותרו המחזיקים בביטקוין יאבדו את כל כספם. גם אם הביטקוין יישאר להמיר במטבעות אחרים, תנודות המחירים הפרועות עלולות לפגוע בהרבה משקיעים. בעוד שביטקוין הוא מושג מעניין מאוד, זה יהיה שוטה כרגע להשקיע כסף במטבע שלא תוכלו להרשות לעצמכם להפסיד..

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

אנשים וחברות המעוניינים לכרות ביטקוין צריכים גם להימאס מהסיכונים הפוטנציאליים. בתחילה הכרייה הייתה זולה מאוד וכל מי שיש לו מחשב יכול ליצור ביטקוין. אולם עם הזמן הקושי לפתור משוואות גדל, ודורש ציוד חזק יותר וכמויות חשמל גדולות יותר. כעת, ציוד כרייה יכול לעלות למעלה מ -20,000 דולר וחשבונות חשמל להפעלת הציוד יכולים להסתכם במהירות רבה.

אם הביטקוין יתמוטט, כל הציוד יהפוך לחסר תועלת במידה רבה וכורים עדיין יצטרכו לשלם את חשבונות החשמל שלהם. כל כורה פוטנציאלי המעוניין להיכנס לשוק צריך לשקול מקרוב את העלויות והסיכונים. אם משקיעים מעוניינים להשתלב בכרייה, השיטה הטובה ביותר עשויה להפיץ את הסיכון בין מאגר משקיעים. בדרך זו, אם השוק יגיע דרומה, הפסדים למשקיעים בודדים יישארו מוגבלים.

הפתגם הישן אומר, שאסור לשים את כל הביצים בסל אחד. הדבר נכון גם לגבי הביטקוין. השקעה של סכום כסף קטן שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד עשויה בסופו של דבר לייצר לך רווחים משמעותיים. מצד שני, אם אתה משקיע הרבה כסף, אתה יכול לעמוד לאבד את חסכונותיך בטווח הארוך. כמו כן, עליך להיות מודע לכך שבסופו של דבר ממשלה או ארגון עשויים לחוש מאוימים על ידי ביטקוין ולהחליט להפיל אותו. אם האוצר האמריקני, למשל, יחליט להשקיע סכומי כסף גדולים בביטקוין בכדי להעלות את המחירים לפני שיסוג פתאום ויציף את השוק על ידי מכירת המטבעות, הוא עלול להפיל את המטבע כולו. אמנם זה אולי נראה כמו תיאוריית קונספירציה ספקולטיבית, אך זה נותר סיכון עולמי אמיתי.

בקיצור, השקיע בזהירות!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map